Ekolayticaret-Nedir?

image
image
image
image
image
image

Neden Ekolayticaret Sistemi?

Öncelikle dropshipping nedir? Avantajları dezavantajları nedir? Bundan bahsetmek istiyoruz…

Dropshipping Türkçe karşılığı stoksuz çalışmaktır.Peki nasıl? Şöyle anlatalım siz tedarikçi ile anlaşırsınız sitenize tedarikçiniz de olan ürünleri yüklersiniz.Tedarikçinin ürünlerinden birini sattım şimdi ne olacak? Tedarikçiye sattığınız ürün bilgisini ve müşterinizin adres/iletişim bilgilerini iletirsiniz o sizin yerinize ürünü gönderir.Çok güzel bir sistem diyor olabilirsiniz mal alma maliyeti yok, depolama maliyeti yok, malı aldım satamazsam korkusu yok.Yok yok ama bu sistemin hiç mi dezavantajı yok? Tabii ki var bunları sıralayacak olursak; 

1-)Dropshipping sisteminde toptan olarak daha ucuzuna alacağınız ürünler, tedarikçi de bir tık daha pahalıdır.Dolayısıyla sizde pahalı alıp müşteriye pahalı satmış olacaksınız.Buda rekabet içinde olduğunuz rakiplerin arkasında kalmanıza neden olacaktır.

2-)Dropshipping sisteminde tedarikçi tüm ürünlerinin olduğu toplu bir şekilde ürünlerinizi yüklemenizi sağlayacak  xml dosyası paylaşır.Bu xml dosyasını da sitenizin xml formatına göre ayarlar ardından tek tıkla ürünlerinizi yüklersiniz.İşte en büyük dezavantajlarından biriside bu listeyi çoğu tedarik firması güncel tutmaz bu tedarikçiler ürün listesini bir tek sizinle paylaşmıyor bir çok firma ile paylaşıyor hızlı bir satış hızı oluyor.Xml dosyasını hem sizin hem tedarikçinin maksimum üç saatte bir sürekli güncellemeniz gerekir.Sizin o an satmış olduğunuz ürünün stoğu tedarik firmasında bitmiş olabilir.Böylece siz satmış olduğunuz ürünün karını bırakın, müşteriye mahcup olduğunuzla kalırsınız ve siparişiniz iptal olur.

3-Açıkçası bayilik aldığınız firma sizin müşteri memnuniyeti çok önemsemez.Oysa internet satışların en önemli noktalardan biride hızlı kargolama süresidir.Sattığınız ürünün stoğu sizde olmadığından tedarikçi ne zaman gönderirse o zaman kargonuz gönderilmiş olacaktır.Sizde kargolandı, kargolanmadı, hala niye vermediler diye hayıflanacaksınız.

4-Şirket kurmanız gerekir satış yaptığınız için fatura kesmek zorundasınız.Siz müşteriye, tedarikçi size fatura keser bu böyle bir uzun döngü içine girer.

Daha bir çok dezavantaj sayabiliriz.Genelde internetten ürün satmak istiyorum diyen çoğu kişinin ilk başvurduğu ve sonu hüsranla biten bir yöntemdir.

Ama ekolayticaret sistemi sizi yormaz bu saydığımız tüm sorunları da yaşamazsınız.

Paketlerden herhangi birini satın aldıktan sonra…

1-)Tedarikçi veya mal arama derdine girmezsiniz, 

2-)Yazılım şirketlerine yüklü bir meblağ verip eticaret sitesini oluşturmak için yüklü bir yazılım ücreti ödemezsiniz,

3-)Şirket kurmanıza gerek yok faturayı da biz kesiyoruz. 

4-)Paket yapma, kargolama veya tedarikçiye sipariş geçme gibi uğraşlar yok sitenize gelen sipariş otomatikman bizim sistemimize düşer ve biz sizin adınıza ürünü paketleyip, faturalayıp gönderimini yaparız.

5-)Sanal pos kurma derdiniz yok sitenizi kurarken sanal pos sistemini de kuruyoruz müşterileriniz rahatlıkla ve güvenle ödeme yapabiliyor.

6-)Sürekli xml güncellemenize gerek yok satın olmuş olduğunuz paketiniz sayesinde sürekli stok ve ürün fiyatlarınız otomatik güncellenecektir.Siz başka bir işte çalışıyorsanız işten ayrılıp risk almanıza gerek yok her zorluğu biz sizin yerinize üstleniyoruz.Boş vakitlerinizde sadece sitenizi tanıtmak için uğraşmanız yeterli olacaktır.

Yani özetle;Ürün stoklama maliyete girmenize gerek yok, depolama maliyeti yok, yazılım masrafınız yok, işten çıkmanıza veya saatlerce vakit ayırmanıza gerek yok, şirket kurmanıza da gerek yok sadece ekolayticaret sistemini alıp arkanıza yaslanabilirsiniz…

Rahat günler dileriz :)

Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Dengenizi korumak için hareket etmeye devam etmelisiniz..

Albert Einstein

0 Yorum:

Yorum Bırak

Eposta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. *

Mail listemize kaydolun

Sınırlı sayıda sunduğumuz fırsatlardan haberdar olmak için